PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106410}

The Ring 2

The Ring Two
6,3 55 169
ocen
6,3 10 1 55169
4,3 3
oceny krytyków
The Ring 2
powrót do forum filmu The Ring 2

!! Sprawdź się !!

ocenił(a) film na 9

Dużo osób nie zrozumiało fabuły The ring (I, II) Przygotowałem kilka pytań na temat tych filmów. Jeżeli nie wiesz wszystkiego, to zgaduj =D

1) Jak można było powstrzymać śmierć po obejrzeniu kasety?
2) Dlaczego koń "zgłupiał" na promie w drodze do wyspy Moesko?
3) Dlaczego jelenie zaatakwały samochód Reachel w 2 części?
4) Na co najbardziej zależało Samarze? (w I i w II części?)
5) Czy wg Ciebie amerykańska wersja jest lepsza od japońskiej? A jeżeli tak, to dlaczego?
6) Co było powodem dalszych akatków Samary (co było jej celem?)
7) Dlaczego Samara akurat wychodziła z telewizora?

To by było na tyle, jeżeli macie jakieś pytanie to piszcie.

Pozdrawiam!

freepick

Nie wiem czy do konca zrozumialem, ale postaram sie odpowiedziec na te pytania :]

1. Zrobienie kopii przekazanie innej osobie do obejrzenia kasety przed uplywem 7 dni
2. Wyczul w Rachel klatwe Samary?
3. Wyczuly, ze Samara czai sie na Aidana, ze stara sie go opanowac. Poza tym prawdopodobnie starzy Samary polowali na te zwierzeta (poroża w piwnicy ich domu)
4. Chciała miec mame oraz moze chciala zeby inni zapoznali sie z jej historia (?)
5. USA lepsza - straszniejsza, lepsza fabula (mniej chaotyczna w porownaniu do japonskiej), lepsza gra aktorow, Aidan rownie straszny jak Samara :P, lepsza kaseta :P
6. To samo co w Ad.4
7. Miala telewizor w stodole gdzie ja trzymali na wyspie Moesko. Poza tym z radia troche ciezko wyjsc :P

ocenił(a) film na 9
Gh0st

Bardzo dobrze, to na razie były pytania z ang wersji, z japońskiej by były o wiele skomplikowane... Z tymi końmi właśnie też.. Morgan (przybrany ojciec Samary) chodował je, ale kiedy pojawiła się Samara to wszystkie się potopiły... Ja zrozumiałem, że ten koń po prostu nie chciał trafić na tą wyspę.

A już jutro (5 lipiec) o 00:10 będzie The Ring 2 (jap. wersja) na TVP2.
Niby lepsza od 1, ale bardziej pokićkana.

ocenił(a) film na 6
Gh0st

Ghost- I nie bałeś sie tego pisać o 23:00 na ten temat ? Ja bym sie bał

hedziok

Jakbym to pisał zaraz po obejrzeniu filmu to może i bym się bał, ale tego posta napisałem sporo czasu po obejrzeniu Ringa. Ciekawe schizy miałem zaraz po obejrzeniu "Shutter - Widmo" - bałem się iść do kuchni po napój :)

ocenił(a) film na 7
freepick

7 pytanie jest beznadziejne ... A gdzie się ogląda kasetę video? :D
A tak na poważnie to ... po prostu wiadomo jak się kończyło nagranie ... jak była pokazana studnia, tak? Więc dziewczynka przychodziła po siedmiu dniach i zabijała tak jakby to na końcu tej kasety w chwili pokazania studni miało być pokazane, że ona stamtąd wyjdzie, że ona tam jest i czeka! Telewizor był obrazem który to przekazywał!

freepick

Shadow... Jak można było nie zrozumieć fabuły tego filmu...? To chyba nie było zbyt skomplikowane...

freepick

o jeja skoro jestes taaaaki madry no to sory...:/

anulab11

o jeja skoro należysz to tych którzy nie zrozumieli no to sory...

freepick

1) zrobic kopie
2) bo matka samary miala konie
3) bo ojciec samary chyba byl mysliwym ale bylo pokazane jak rachel
jest w piwnicy i tam jest duzo rogow
4) na zemscie, zabiciu a w 2 na opetaniu tego chlopca zeby miec mamusie
5) jest o wiele lepsza ! w japonskiej nic sie nie dzieje laza i gadaja
amerykanska zadzi !
6) zeby rachel stala sie jej mamusia (?)
7) bo w swoim "pokoju" miala telewizor

ocenił(a) film na 10
Cadaver

Oglądałyśmy ten film ze 5 razy. Oto nasze odpowiedzi
1.Należy zrobić kopie i dać komuś aby odejrzał
2. Wyczuwała klątwe Samary :-) i jej matka miała konie
3. Wyczuwały Samare wkońcu była blisko
4. Chciała aby ludzie pamiętali o jej istnieniu
5. Oczywiście że amerykańska jest lepsza. Japońska wersja jest beznadziejna.
6. zobacz odp. na pytanie 4
7. W stodole miała telewizor.

ocenił(a) film na 10
Cadaver

Oglądałyśmy ten film ze 5 razy. Oto nasze odpowiedzi
1.Należy zrobić kopie i dać komuś aby odejrzał
2. Wyczuwała klątwe Samary :-) i jej matka miała konie
3. Wyczuwały Samare wkońcu była blisko
4. Chciała aby ludzie pamiętali o jej istnieniu
5. Oczywiście że amerykańska jest lepsza. Japońska wersja jest beznadziejna.
6. zobacz odp. na pytanie 4
7. W stodole miała telewizor.

ocenił(a) film na 10
Cadaver

Oglądałyśmy ten film ze 5 razy. Oto nasze odpowiedzi
1.Należy zrobić kopie i dać komuś aby odejrzał
2. Wyczuwała klątwe Samary :-) i jej matka miała konie
3. Wyczuwały Samare wkońcu była blisko
4. Chciała aby ludzie pamiętali o jej istnieniu
5. Oczywiście że amerykańska jest lepsza. Japońska wersja jest beznadziejna.
6. zobacz odp. na pytanie 4
7. W stodole miała telewizor.

ocenił(a) film na 8
freepick


1) Skopiować kasete:|
2) Tego nie wiem:P
3) -II-
4) żeby ja ktoś usłyszał czy coś w tym stylu;)
5) Wersja USA prostsza do zrozumienia, Japońska DZIWNA (usa góra)
6) tego za nic nie wiem:P
7) Bo wszyscy w ameryce mają tv :>

ps. odpowiedz sam na te pytania:P

freepick

1. Odłączyć telefony albo dać tę kasetę komuśinnemu i niech on sobie oglądnie:)
2. Koń wyczuł ducha Samary u Reachel czy jak jej tam.
3. Bo wiedziały że Samara jest w pobliżu a jej one to nie lubiły.
4. Aby jej matką zostala Reachel.
5. Amerykańska wersja lepsza, ponieważ straszniejsza a wogóle lepsza gra aktorów.
7. Ona została nagrana na taśmie kasety wiec miala najlepszy dostep do ofiar.

A ja mam takie małe pytanie dlaczego ta lekarka która przyszła do syna Reachel wstrzykneła sobie powietrze do tentnicy??? To duch samary ją kierował czy co??? Proszę o odpowiedź.

Pisałem to o godz. 00:30
heh I dopiero co oglądnełem ten film.

ocenił(a) film na 10
Adam15

Lekarka wstrzyknela sobie powietrze dlatego ze Aiden wtedy juz Samara ktora w nim byla kazala jej to zrobic. w 1 mowiono ze ona byla telepatyczna medium jakas. Sama Aidan powiedzial tej lekarce ,, To musze pani cos pokazac ?"i w tedy to sie stalo teraz rozumiesz ???

freepick

Sory nie napisałem 6
6. Powodem było to, że Samara za wszelką cenę chciała znaleźć Reachel i opętać jej syna, zostając jej córką albo synem.

nara

ocenił(a) film na 10
freepick

1) Trzebabyło ją przegrać i pokazać ją komuś, kto jej jeszcze nie widział.
2) Z powodu klątwy Samary, która ciążyła nad Rachel, a jak wiemy Samara sprawiała, że konie same się topiły.
3) Wiem, że Rachel znalazła w domu Morgan'ów stosy jelenich rogów, więc myślę, że oni na nie polowali, ale pewności nie mam.
4) Przede wszystkim chciała, żeby świat odczuł jej gniew i żeby jej kaseta była rozpowszechniana, ale chciała także mieć kochającą matkę.
5) Uważam, że jest lepsza. Fabuła jest ciekawsza i gra tam Naomi Watts, którą uwielbiam :)
6) No właśnie zdobycie matki.
7) Ponieważ, pod telewizorem w domku letniskowym znajdowała się studnia i Samara wykorzystała moment, gdy wczasowicze nagrywali mecz, więc nagrała tam swoją klątwe :)

użytkownik usunięty
Freshmaker

ale ta klątwa była już ta kwestia
-chciali przegrać jakiś miecz ale na tej kasecie było COŚ INNEGO myśleliśmy ,że to głupi żart

użytkownik usunięty
freepick

1 w ciągu tygodnia skopiowanie kasety i pokazanie innej ofierze
2z powodu klątwy na reachel...
3może rodzice Samary na nich polowali..nie wiem do końca
4na zemście
5jedna i druga wersja jest dobra ,ale trzeba przyznać japońska chyba bardziej trzyma w napięciu
6była w dwójce scena kiedy ona ,,wyciąga"ducha Samary z ciała Aidan'a i ,że potem włącza się TV i wszyscy wiemy o co w takich scenach w ringu się dzije i Aidan powiedział-przyszła po mnie
a reachel-nie ona potrzebuje MATKI;)
7Może dlatego bo kasetę video odtwarza się w TV

ocenił(a) film na 7

no dobra, ale dlaczego Rachel chciała utopić Aidana. To było tak, że ona odwiedziła ta matjke Samary, która powiedziała jej, żeby kochala swoje dziecko czy cos takiego. Pozniej Rachel w nocy miala jakies wizje, slyszala glosy itp. podała Aidanowi ten lek usypiający, potem on usnął, a ona chciała go utopić w tej wannie, wtedy on się obudził i powiedział ,,jestem sobą" (czy coś takiego) a ona na to <ale nie jestes moim synem". czyli, ze co: Rachel wiedziała, ze Aidan jest opętany przez Samarę???

aiska21

Może po prostu go adoptowała?

użytkownik usunięty
aiska21

Już cie mówię jakby to powiedzieć w sumie sobie sam odpowiedziałeś/aś;]po tym jak powiedziała ,że nie jest jej synem to woda w wannie zaczęła robić się ,,czarna" i ,,wyszła"z niego Samara i zniknęła w tej wodzie;]

freepick

Ja to rozumiem tak:
1. Trzeba było skopiować nagranie i pokazać je drugiej osobie.
2. Kiedy Rachel go dotknęła, musiał wyczuć, źe ciąży na niej klątwa Samary (a wraz z nią cała nienawiść do koni).
3. Nigdy, przenigdy nie zrozumiem sceny z jeleniami. Najpierw otaczają samochód, masakrują go, a potem pozwalają Rachel i Aidanowi tak po prostu odjechać?
4. Na rodzinie. Tatuś kochał konie, matka bała się córki, więc nigdy nie miała normalniej rodziny. A przede wszystkim chciała żyć.
5. To już jest kwestia gustu. Japońska może wystraszyć, za to amerykańska skłania do rozmyśleń. Może gdybym w pierwszej kolejności zobaczyła amerykańską to bym się bała, a tak odebrałam film bardziej jako dramat niż horror. Film ma dobrą obsadę, ciekawą fabułę, świetną muzykę, ale za to masę błędów technicznych. Japońska - cóż dawno ją oglądałam, wiele nie pamiętam, ale wydaje mi się być straszniejsza. Tylko za cholerę nie mogę rozróżnić tych wszystkich japończyków. osobiście wolę amerykański The Ring. Klimat deszczowego Seattle dodaje mu wiele uroku.
6. No cóż, Samara to małe dziecko - Chcę i już. Nagranie ze szpitala to potwierdza:
- Nie chcesz już nikogo skrzywdzić?
- Właśnie, że chcę. Jest mi przykro, ale nie przestanę. To się nie skończy.
7. Katie prowadziła coś w rodzaju pamiętnika. Było tam zapisane (mogę coś przekręcić) : "Kiedy mi powiedzieli, że telewizor to magiczne pudło, nie mogę przestać o tym myśleć."
Katie napisała pod tym, że nie wie dlaczego to jest w jej głowie, ale prawdopodobnie była to właśnie myśl Samary.

ocenił(a) film na 8
bittersweet_

Mi się wydaje, że Jelenie zobaczyły w tym dziecku bardziej Aidana, niż Samarę. Czuły ducha Samary, a widziały Aidana. Dla tego pozwoliły im odjechać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones