PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106410}

The Ring 2

The Ring Two
6,3 55 145
ocen
6,3 10 1 55145
4,3 3
oceny krytyków
The Ring 2
powrót do forum filmu The Ring 2

tak sie zastanawiam jaki jest według was najstraszniejszy i najbardziej warty obejrzenia horror? tak mi sie wydaje ze zaden mnie az tak bardzo nie przerazil:) co proponujecie??

Anita_5

od kilku lat moim ulubionym byl the blair witch project ale teraz tyle to niewiem... moze shutter

ocenił(a) film na 7
smakoszz

po pierwsze aby horror był fajny trzeba zrobić spoko klimacik (żeby było ciemno i najlepiej samemu w domu ) i polecam The Ring (USA 2002)

Anita_5

shutter i ring już oglądałam:) cos jeszcze??

ocenił(a) film na 7
Anita_5

the amityville 2005
.......... teksańska masakra
........... grudge

Anita_5

skoncz juz dziewczyno zanudzilem sie normalnie czytajac to monitor mi az przygasl!

Anita_5

jedyny horror ktory naprawde mnie przerazil to "Stygmaty".

meg261_2

Stygmaty to nie horror, choć chwilami rzeczywiście ciarki chodzą po plecach przy ogladaniu.

użytkownik usunięty
meg261_2

O rany, akurat stygmaty nie zrobiły na mnie kompletnie żadnego wrażenia... Słaby film.

Anita_5

Lśnienie Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem.

ocenił(a) film na 4
lukaszoz

Niewiem o jaką teksańską masakre Wam chodzi ,ale mam nadzieje ,że nie o tą najnowszą co była jakiś czas temu w kinach ,bo to przecież totalne dno. A ja polecam Shutter :) , The ring (usa), the grudge (usa). POzdro

lukaszoz

Oglądałem tu prawie wszystkie filmy (oglądam tylko horrory i dramaty) , jeszcze na żadnym się za bardzo nie bałem (mam za płyką wyobraźnie) - mogłem się przestraszyć momentów , ale wyróżnie 6 zmysł, Inni , Sekretne okno( thrilleyr) , Lśnienie z 82r. Egzorcyzmy Emilly Rose, z wielkich hitów zawiodłem się "Nosferatu" z 1922r (może dlatego , że ogl. z dzisiejszej perspektywy, na 90lat temu, to super) , uważanym , za najlepszy horror wszechczasów i prekursor, tylko pochwalę świetną rolę Schleka, który był podejrzewany o to , że naprawdę jest wampirem... oglądam codziennie horrory, staram się... ostatnio jakieś 7 h temu, oglądałem Tamara, do 30 minuty był świetny,a później bajkowe elementy i ogólna ocena 3/10. Z polskich Dziecko Rossemary, kto nie oglądał, niech nie wypowiada się o tym gatunku. W moim rankingu z prawdziwych horrorów prowadzi Lśnienie z oceną 9,5/10. Wyróżniłbym jeszcze "coś" z dobrą 7/10. Chwilowo ciekawe do pewnego momentu są np. Lustra, Lęk i inne pierdoły. Pierwszy horror jaki widziałem (miałem oryginalkę) to na kasecie VHS na początku lat 90, legendarna martwica mózgu, dziś za ten film dałbym mocne 4/10 dlaczego tak dobrze? sam nie wiem, może za historię małpy ; p krwawy, ale bezmyślny ;) Kilka lat temu jarałem się tą pierwotną serią Omena. Sentyment pozostał. Fajne są te (niby) nagrywane amatorską kamerką TheBP, REC, Troche Paranirmal act.. Ten pierwszy pozostał w pamięci tylko z pamiętnym końcem w tym budynku. Oglądałem kiedyś smakosze, domy na przeklętym, domy woskowych ciał, wzgórza z oczami... nie podniecałem się nawet minute po obejrzeniu. Jeśli uważasz, że jakiś horror mnie przestraszy to poleć, najlepiej na faktach, związany z umysłem ludzkim i wiarą w boga lub tym co będzie później.

ocenił(a) film na 6
przemyslav07

Oglądałem praktycznie wszystkie filmy które przytoczyłeś. Masz racje lśnienie jest bez warunkowo na 1 miejscu. Martwica tez jest mocna. Ale na swój sposób.

marspl_fw

lśnienie to dobry film, ale nie powiedziałabym, że jest straszny. Bardziej przerażające wg mnie to The Ring chociażby.

lukaszoz

Dobrze, że ktoś to wspomniał. Lśnienie to klasyk.

ocenił(a) film na 3
Anita_5

Najstrasznejszy .... coz polecam Egzrorcyzmy Emily Rose lub tez Lsnienie albo House on hauted hill ...

MeRLiN_4

amityville, teksańską masakrę, grudge, egzorcyzmy, lśnienie, piły, stygmaty też oglądałam:) piszcie co jeszcze

Anita_5

ECHO
LUSTRA
UDRĘCZENI
INNI
MIASTECZKO SALEM

MeRLiN_4

Zdecydowanie Egzorcyzmy Emili Rose i Rytuał. Naprawdę przerażające. Teksaska masakra to nie horror, a Lśnienie to raczej film psychologiczny. Inni jest raczej jak baśń, a nie horror ale może wystraszyć, szczególnie jak ktoś nie ma pojęcia o fabule :) Stygmaty były świetne ale jak dla mnie to też nie horror. Wg. mnie horror ma przerażać i nie chodzi o krew lejącą się z ekranu bo to jest trochę inny typ filmów. Dla mnie horror to opowieść w której boisz się nieznanego, a wszystkie te filmy gdzie motywem przewodnim jest tylko lęk przed przemocą i okaleczeniem są trochę innym gatunkiem. Owszem mają przerwzić ale nie nieznanym a tylko brutalnością. Horror to chyba za wąskie pojęcie przy takiej różnorodności :)

Anita_5

Jesli chodzi o mnie to The Ring i 2, Amityville, no i moze jeszcze Shutter widmo:)

JaWiemTySieDomysl

the ring,szósty zmysł,adwokat diabła,po raz kolejny lsnienie,jeszcze jeździec bez głowy,dziewiąte wrota no i jeszcze zejście i to było na tyle.pa pa

Anita_5

Nawet nie wygłupiajcie się z Amityville bo to dno totalne... Kicz- i tyle! Stygmaty to dla mnie nie horror, Egzorcyzmy Emily Rose były ciekawe, ale też szczególnie straszny film to nie jest. Klątwa- straszne, fakt, ale przy tym beznadziejnie głupie. Co tam jeszcze było...? Większośc z wymienionych przez Was filmów nie jest dla mnie straszna. Może jestem taka odważna? Eee, niemożliwe:P

ocenił(a) film na 9
Tink_2

Klątwa jest do bani. Tak dalece mnie zniechęcił ten amerykański gniot, że nie mam ochoty sięgnąć po oryginał. Tak samo jest z Hostelami i Piłami (chociaż część 1 piły była ok, motyw dobry wykonanie dobre, ale nie straszyło)...NIC strasznego...horror to nie sadyzm...na horrorze trzeba się bać, a nie rzygać od nadmiaru flaków...
Stygmaty nie są horrorem, ale kopią.
Amityville jest dobre na 1 raz (tak jak Messangers).
The Ring wersja amerykańska (obie części, ale bardziej ze wskazaniem na 1), Shutter wersja azjatycka :D (amerykanie dla mnie spieprzyli sprawę...), Egzorcyzmy Emili Rose są też fajne. Mi osobiście Zejście się podoba i 1408 (ma klimat, ale wole wersje gdzie koleś przeżywa). Dom woskowych ciał jest dobry, pomysł mi się bardzo podoba (tylko mogłoby tam nie być Paris :D hehe). Udręczeni.
Koszmar z ulicy wiązów może był straszny 15 lat temu, Piątek 13...to nc, nie lubię takiego czegoś (dlatego teksańska masakra piłą mechaniczną początek dla mnie to też gniot).

Curse11

Ty słowa na klątwę nie podnoś xD
To, że USA wszystko czego dotknie spartoli a że dotyka wszystkiego co tylko w Japonii się pojawi to nie powód żeby się Klątwy czepiać. Wszystko co jest przerobione przez obywateli Kraju Hamburgera a pochodzi od Kwitnącej Wiśnii i ma więcej niż 4/10 warto obejrzeć w oryginale.

Anita_5

A dla mnie The Ring, stary, ale jary Postrach Nocy, Klątwa, cała seria z Freedym Krugerem, Piątek trzynastego- chociaz to raczej thriller, ale super :D pozdro

ocenił(a) film na 3
Anita_5

wszystko tylko nie amerykanska klatwa i ring 2 :D bo to totalne dno ...

donkoguto

Wszystko oprócz tych głupawych Klątw, Ringów i Egzorcyzmów... Krócej - wszystko oprócz tych komercyjnych "hitów"-szitów...

daf

Czyli konkretnie co?! Bo tu są tylko wymieniane te "szity"! :-)

ocenił(a) film na 2
Anita_5

...drogie dzieci...zobaczcie sobie coś porządnego...polecam
"nie oglądaj się teraz"
może włosy nie staną dęba na głowach,ale klimat ma, nastrój...
świetny horror...ale dla ambitniejszych oglądaczy oczywiście...bo jeśli preferujecie "królową potępionych" to jedna ksobie darujcie...

Snaga_Przeklety

The Ring 2, Piątek 13-tego, Piła Piła 2, Zły skręt( Droga bez powrotu), Freddy kontra Jason, Klątwa(jap), Lśnienie, Teksańska masakra...., Widmo(jap), Koszmar z ulicy Wiązów. Wszystkie mogą być starsze tylko trzeba stworzyć klimat. ( sam w domu, ciemno, 12:00 w nocy)

witek1902

Piątek trzynastego, Halloween (1978), Jaws, Wzgórza mają oczy (stara i nowa werjsa), Egzorcysta, Lśnienie, The Grudge-Klątwa, Droga bez powrotu

Anita_5

The Ring 1 i 2 (USA), The Thing (pl: Coś), Piła oraz Dracula (reż. F.F.C.)

Anita_5

niespecjalnie przerażający, ale z napięciem i klimatem, jak żaden inny - Jeździec bez głowy (Sleepy Hollow), polecam bardzo gorąco

ocenił(a) film na 3
Ronemund

i sie wlasnie tak zastanawiam ze wszystkie filmy jakie wymieniliscie (prawie wszystkie) to sa jakies zarty a nie horrory
Jedyny film jaki mnie zaciekawil to The Ring u.s.a
Teksanska .... to totalna poorazka - nieporozumienie
The Ring 2 - niezbyt udany sequel 1 czesci
The Grudge - monotonny strasznie , po 30 minutach mozna sie bylo domyslic co bedzie dalej
Pila-nieporozumienie , przeciez to nawet horror nie jest , raczej nieduany thriller
Shutter-chwilami straszny ( chociaz straszny to za straszne slowo :P ) , bylem na nim w kinie i czasami mialem gesiom(albo ą nie wiem ;d ) skorke , ale tez czasami sie smialem z ludzi ktorzy patrzyli na ekran jakby tam stala Carmen Electra : P

Anita_5

wg mnie "Klątwa" ... zdecydowanie (i tak caly czas zamykalam oczy)

użytkownik usunięty
Anita_5

to prawda amerykański nie jest straszny. ja polecam japoński, najlepsza wg mnie ścieżka dźwiękowa, ale zdjęcia też niezłe. Tylko oglądajcie 1 i 2, bo "Krąg 0:Narodziny" jest po prostu nudny. Zbyt skupia się na wyjaśnianiu tej całej bajki od początku zamiast potęgowania strachu (a o to przecież chodzi;)))))))

użytkownik usunięty
Anita_5

a ja słyszałam, że w jakimś rankingu na najlepszy, najstraszniejszy horror pierwsze miejsce przypadło filmowi "Statek widmo". Ja sie nie zgadzam, a co wy na to?

nawet niech sie nie wyglupiaja z tym statkiem;/;/ film tak beznadziejny i przewidywalny ze szok!!

a co do wypowiedzi madness-gi rl@... skoro wszystkie wymienione horrory nie sa straszne a wiekszosci jest glupich to moze podasz jakis przyklad strrrasznego?? z mila chcecia obejze film ktory przestrasza nawet samą madness-gi rl@... ;p

Jak byłam gówniakiem z gimbazy, ten film robił na mnie wrażenie. Teraz mam do niego sentyment, ale widzę w nim tyle głupawych momentów, że aż mnie to bawi. Żaden to horror, to tylko sztuczna krew i flaki.

Anita_5

moim zdaniem "ring 2", "egzorcyzmy emily rose", "stygmaty", "the amityville 2005" , "shuter". mi sie jeszcze podobal film "co kryje prawda?" ale to nie horror raczej thriller ale za to jaki fajny:P tylko 2 momenty były straszne...

anulab11

Lśnienie, Szósty zmysł, Dziecko Rosmery, The Ring - Krąg(jap)

rose_3

powiem tyle... Klątwa mi się podobała... Shutter - świętny, jeden z lepszych horrorów jakie oglądałam... polecam za to Lęk, Płytko pod Ziemią i Zakonnice... obiecuje że nie będziecie się przy tej Świętej Trójcy nudzic ;)

użytkownik usunięty
kicia_23

Hmmmmmm, cóż... to zbieg okoliczności, że wszystkie filmy, które tobie się podobały na filmwebie mają średnią ocen ledwo ponad 5? ;]

Anita_5

No cóż może "smakosz"?? Jak dla mnie był straszny...

Anita_5

Teksańska.. - ta nowa to shit.
Ring, jeśli Amerykański to 1 cześc, poza tym ten Japoński.
Z klasyki jeszcze egzorcysta(1 i 3, no może jeszcze początek, wg uznania).
Poza tym "Blady Strach"...
Cóż jeszcze...
Pokój 1408 jest wart polecenia, i mgła, ale nie jako klasyczny horror ta ostatnia.
Piła tylko 1.
Gothika była niezła i Silent Hill.
Plaga, Blair Witch Project, 28 dni/tygodni później.

tkotarskI

Witam i odnawiam bo chcę się podzielić moimi ulubionymi horrorami
The Ring 1 i 2 (japoński mnie nudził, amerykański rządzi!)
Klątwa 1 i 2 (suuuuuper)
Cry Wolf - Kłamstwo (zarombisty!)
Omen 1, 2, 3, i 4 (extra po prostu...)
Dark Water (niezbyt straszny ale w napięciu trzyma)
Z tych co do mnie nie trafiły ale straszne:
Piła 1, 2, 3 i 4
Blair Witch Project

Jak chcecie sie pośmiać to polecam horror Duch. Tak żałosny że śmieszny. Babka pływa z kostkami a ja sie leje z tego ^^
No i śmiech Straszny Film 1, 2, 3, 4 ^^
I Egzorcysta 1 i 1/2 Zabójczy xD

nati_j

Aaaaa i jeszcze ulubiony Stay Alive!
------> Sam jesteś za krótki <------

nati_j

A ja polecam jeszcze Wolf creek, serię Omen,
klucz do koszmaru (bardzo dobry, choć niezbyt straszny)
no i Hellraiser 5- genialny film

Anita_5

Egzorcysta (ten z 1973), to jeden z najlepszych horrorów w historii kina, polecam!

Navil

Przedtem padł tytuł "Płytko pod ziemią" - nie!!! Po prostu szmira totalna! :/
A teraz coś o innych:
"1408"- średni, ale bardziej na nie, zbyt przewidywalny, fantastyczny i..śmieszny :P ale dobrze zabija nudę;
"Egzorcyzmy Emily Rose"- super, bardzo mi się podobał, zwłaszcza, że zdarzyło się to naprawdę, posunełam sie nawet do odszukania informacji na temat tej prawdziewie opętanej dziewczyny i się przeraziłam;
"Tamara"-inny niż wszystkie, taki leciutki, ale nie straszny;
"Basen"-godny polecenia!;
"The Ring"-standardowo ;)
"Śmiertelna gorączka" -fuu! ;>
"Dom woskowych ciał"-zbyt fantastyczny, ale wiecie, że mi się podobał, mimo roli Paris Hilton? :P
"Constantine- zbyt fantastyczny, ale intryguje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones