PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106410}

The Ring 2

The Ring Two
6,3 55 169
ocen
6,3 10 1 55169
4,3 3
oceny krytyków
The Ring 2
powrót do forum filmu The Ring 2

tak sie zastanawiam jaki jest według was najstraszniejszy i najbardziej warty obejrzenia horror? tak mi sie wydaje ze zaden mnie az tak bardzo nie przerazil:) co proponujecie??

kasiad166

Piła 5 , piła 6 , piła 4 - świetne , bardzo straszneee horrory .
Głosy 1 ,2 - świetne ujęty nastrój grozy , którzy powoduje , ze cali sie trzesięmy .
siman says - na początku (z drobnymi wyjątkami) jest podobny do komiedii , ale potem straszy i przeraża .
Klątwa - straszny , bardzo straszny , ale trudno połapac sie o to chodzi , fabuła jest zupełnie do kitu.
straszny błąd 4 (nie jestem pewny czy tak ten film się nazywa ) - opowiada o zdeformowanych ludziach ( w wyniku wycieku hemikalów ), którzy zabijaja grupkę uczestników pewnego show . Momentami powoduje odrazę.
Anakonda 3 - Zmutowana bestia i wszystko jasne
contatine - fantastyka , a nie horror.
egzorcyzmy emilii rose - straszna historia , ale film , aż tak straszny nie jest .
Świt żywych trupów - świetnie rozbudowana , szybka akcja , trzyma w napięciu.
Smakosz 1 - zdecydowanie lepsze od dwójki . Niezły horror.
STRYCH - STRASZNAWE ,ALE GŁUPIE.
Pułąpka dusz - ni śmieszne , ni straszne

damian_damian19

Piła nie jest horrorem tylko thrillerem.

mhrocznyszatan

Piła jest z gatunku gore/splatter, a nie thriller.

ocenił(a) film na 9
Anita_5

Ja jeszcze nie znalazłam horroru którego bym się bała :D
A oglądałam większość z tych co wymieniacie;D macie jeszcze cos fajnego?

CharlotteSP

Wszystko co tu wypisaliście to lekki popołudniowy deserek z mamusią na werandzie Waszego białego domku z cukierkowo różowym płotkiem, gdzie jedynym niebezpieczeństwem może być niespodziewany wiosenny deszczyk, który potarga i zmoczy Wasze blond włoski... wszystkie te odstraszająco, śmiesznie niestraszne filmy, a raczej gniotowato hollywoodzkie szmiry, które zamiast straszyć - obrzydzają, zamiast sięgać do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy i wydobywać z niej to co nie powinno ujrzeć światła dziennego, wyciskają z Was kasę po raz wtóry dając w zamian plastikową rozrywkę na poziomie The Ring (USA)...
Ale te czasy odeszły w niepamięć, bo oto nadchodzszedł ON, cesarz wśród horrorów, imperator wyobraźni, władca emocji...
A imię jego:

--->>>>>_MARTYRS_<<<<<---

WYKRĘCONY FILM, KTÓRY ZOSTAWIA ŚLAD... chyba, że masz już na tyle wyprany mózg, że działa na Ciebie jedynie magiczna kaseta wideo albo turkocząca maszyna... np. piła ;)

radkillah

Lustra....
Nieodebrane Połączenie (jap.)...
Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę :D:D

radkillah

snuff 102 tez działa na wyobraźnie taki przykład ale to dość mocny film nie dla każdego
takich przykładów może być więcej ale to raczej inny ''klimat''

radkillah

hehe dobre fajny komentarz podziwiam za twórczość ale w pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią gdyż uważam że MARTYRS rządzi wśród horrorów bo chyba nikt nie wymyśli bardziej pokręconego filmu który szokuje i działa na psychę w sposób niewiarygodny pomimo że oglądałem ten film ok miesiąc temu to zostawił ślad w mojej głowie i nieprędko z niej wyleci

radkillah

Martyrs o tak zostawia ślad. Ja dodam jeszcze Sierociniec, Kręgosłup diabła. Podobał mi się też Silent Hill, życie za śmierć a nawet Porzuceni

ocenił(a) film na 6
radkillah

ten film jest chory

użytkownik usunięty
Anita_5

ja uwielbiam Wzgórza mają oczy, ale tylko pierwszą część, druga jest do bani

Dla mnie fajny (straszny) horror powinien oddziaływać na psychikę. Nie lubię filmów w których leje się krew wiadrami i latają flaki. To jest obrzydliwe. Za to taki w którym musi zacząć działać nasza wyobraźnia jest najlepszy :)

Polecam:
-Blair Witch Project,
-Sierociniec,
-Egzorcyzmy Emily Rose,
-Plaga,
-6 Zmysł,

Jeszcze kilka by się znalazło, ale narazie nie pamiętam.

ocenił(a) film na 9
scorpionsss

jestem tego samego zdania;D a sierociniec zajebisty;D

CharlotteSP

nie, nie, NIE! jeszcze raz nie! wypisujecie same komercyjne hity, tego samego pokroju, zero atmosfery, zero napiecia. poprostu żal. wszytkie ringi, klątwy, szmakosze, to jedno wielkie dno! jedyne co sie jako tako nadawało z tych co wypisaliście, to omen i szósty zmysł, ale tylko dlatego że to klasyki. jeżeli chodzi o klasyki to jeszcze PSYCHOZA Hitchcocka, no bo jak sobie pomyśleć że to film z przed 50 lat.. po prostu klasyk.

a ja polecam INNYCH i SZEPTY W MROKU.

beatrycze12

a ja polecam Udręczonych(The Haunting in Connecticut). Co prawda nowy, z 2009 roku, ale to jeden z najlepszych jakie widziałem. I do tego oparty na faktach. Z nowych mogę jeszcze dorzucić The Unborn. to nieliczne horrory, które mnie przestraszyły

ocenił(a) film na 9
Bootzevau

co do the Unborn się nie zgadzam. owszem film fajny ale straszny to on nie jest. motyw psa lub faceta z wykręconą głową nadaje się tylko i wyłącznie do filmów w stylu "straszny film" a nie do klasyków filmowych.
Ale mimo tego film mi się podobał

ocenił(a) film na 7
beatrycze12

Egzorcysta, Omen, ...........po prostu klasyka

Anita_5

1. Martwica mózgu (genialny!!! Bardziej raczej śmieszy niż przeraża, ale tak jak w przypadku wielu filmów ma tylu zwolenników co i przeciwników. Ja jestem w tej pierwszej grupie :D )
2. The Ring
3. Lśnienie
4. Martwe Zło 2
5. 28 Dni Później
6. Shutter: They Are Around Us
7. Ils (angielski tytuł to chyba "Them")
8. Przerażacze
9. Oko (inny tytuł też "Wzrok". Nie chodzi mi o ten film z Jessicą Albą, tylko o tę azjatycką wersję.)
10. [REC]

drill90

Martwica mózgu to pastisz, nie horror ;) Nie rozumiem po co ją w ogóle wstawiać w horrory.

Mój ranking:
-The Ring
-Klucz Do Koszmaru
-Pogłos
-Lśnienie
-Dziecko Rosemary
-Lokator

Kolejność dowolna. Wszystkie te filmy są doskonałe. Nie są to slashery, są to filmy oddziałujące na psychikę, szczególnie dzieła Polańskiego. Doskonałe stadia schizofrenii, kapitalne filmy.

Jeśli chodzi o The Ring i Lśnienie to są to poniekąd filmy podobne, również obydwa znakomite. A jeśli chodzi o Pogłos, to film zrobił na mnie duże wrażenie, polecam. Klucz do koszmaru nie jest stricte horrorem ale i tak - kapitalny!.

PEACE y0.

Anita_5

Wrota do piekieł / Drag Me to Hell super film POLECAM

ocenił(a) film na 4
Anita_5

ciemność, dziecko rosemary, hide and seek (nie pamiętam polskiego tytułu), sierociniec
to są filmy, które jakiś czas temu zrobiły na mnie wrażenie, ale nie jestem przekonana
czy można je określić mianem horror.

Jade_Spence

a ja polecam sierociniec i mgłę (szczególnie zakończenie xD) :)

Marielka

Taaaak. Zakończenie 'Mgły' jest najlepsze! Takiego finału się nie spodziewałam i ostatecznie wbiło mnie w siedzenie.

Co do horrorów to zgodzę się z niektórymi poprzednimi wypowiedziami. Najważniejszy jest klimat, a polecam w szczególności:

- Lśnienie
- uwielbiam 'Nosferatu - symfonia grozy' - jak ktoś wcześniej napisał, że stare filmy [przede wszystkim horrory] robią największe wrażenie.
- Koszmar z ulicy Wiązów I
- Halloween (1978)
- Omen (1976)

- The Blair Witch Project - film, który działa na wyobraźnię i w ostateczności włos się jeży na głowie.

A co do Piły to ... bez komentarza.

ocenił(a) film na 10
vioolet

Sama nie wiem. Oglądałam wiele 'horrorów'. Na temat piły powiem tylko tyle, że nie jest ona horrorem, ale krwawym odżynaniem.


Chyba dziecko Rosemary.. Hmm. The ring 1 ? Nie jestem w stanie sobie niczego przypomnieć. Może Kevin Sam w domu ?; D

ocenił(a) film na 8
Anita_5

ja mam bardzo dużo takich filmów ale między innymi: the grudge, the ring,
slaughter, sierociniec, oko i czerwone pantofelki. krwawa mieszanka na
filmowy wieczór . ; D

Shia_Yu

Najlepszy slasher: "Krzyk".

ocenił(a) film na 5
Anita_5

Mnie jak na razie żaden mocno nie przestraszył...no może Klątwa japońska, ale to kilka lat temu...
Tak poza tym boję się sięgnąć po Egzorcyzmy Emily Rose...mam jakąś blokadę to tego typu filmów...


\m/

użytkownik usunięty
marcela666

Mnie najbardziej podobaly sie Angkerbatu i Hitori kakurenbo

ocenił(a) film na 10
Anita_5

jak dla mnie to rec 1 i 2 ring i klatwa szoku doznalam bedac sama w domku wrrrrrrr balam sie jak diabli ;)

Anita_5

Jak dla mnie najstraszniejsze były "Egzorcyzmy Emili Rose", ale też warty do obejrzenia je film "Paranormal Activity", choć to raczej thriller.

Anita_5

Ludzie, co wy za shit wypisujecie, z tytulow co wymieniliscie tylko 2 albo 3 filmy sa naprawde dobre. Jesli chcecie horroru z prawdziwego zdarzenia polecam The Thing Carpentera z 1982. Jesli zalezy wam na klimacie a nie na efektach specjalnych (w tym filmie sa, badz co badz niesmiertelne, bo sa z prawdziwego zdarzenia a nie komputerowe) to ten film was zmiazdzy. Sprawdzcie go sobie zreszta na filmwebie, wszyscy goraco polecaja. Ja tez polecam. Najlepszy horror jaki widzialem.

Izzy_B

najlepszy film w historii - na pewno nie! najlepszy film z komiksowym bohaterem w roli głównej? Na pewno TAK! :)

Picard

Nie oglądałam starych horrorów, napiszę jedynie te, które na mnie zrobiły wrażenie...
Martyrs- skazani na strach i Hostel

Sylwina_3

Ja polecam oczywiście Lśnienie Stephena Kinga. Inne warte obejrzenia horrory to moim zdaniem;
- 1408, również Stephena Kinga
- Silent Hill, może to nie jakieś wybitne dzieło ale jak dla mnie był cholernie przerażający
- Amityville
- Rytuał, horror to nie jest ale również wart oglądnięcia

maaf

Dla mnie Rytuał był przerażający, te napięcie i wahanie do samego końca. Naprawdę bardzo dobry. I to horror be flaków i krwi. Silent Hill jedynka też jest niezła, ma świetny klimacik a miasto istnieje naprawdę :)

Sylwina_3

Martyrs i Hostel to gore

Anita_5

jak chcesz się zerzygać to wszystkie części piły a jak chcesz się bać to albo sierociniec albo szepty w mroku

Anita_5

EGZORCYSTA z 1973 roku. Film legenda.

Anita_5

Omen / The Omen (1976)

diarmad

no wreszcie 2 najlepsze horrory padły- Egzorcysta i Omen. szok , ze dopiero pod koniec drugiej strony a wyżej horrory od 2 do 5 klas gorsze

nika87

Te pierwsze wersje były przerażające ale wiele lat temu. Jak dla mnie klimat nie chwyta za serce obecnie, są teraz bardzo przewidywalne. Ale zgadzam się , że to są horrory.

Anita_5

Moim zdanie azjatyckie kino grozy wymiata. a polecam:
- Ring (oczywiście wersja koreańska)
- Shutter (Tajlandia)
- Klątwa Ju-on
- Wizje
- Dark Water

Z innych to:
- Egzorcysta 1, Hellraiser, Inni, Blair Witch Project 1, Silent Hill, Poltergeist
to chyba na tyle

Anita_5

Remake Amityville był ciekawy ;)

ocenił(a) film na 6
IMMO

A ja polecam Harry Angel naprawdę wartościowy dobry film

ocenił(a) film na 4
marspl_fw

Harry Angel zgadzam się , że dobry, ale niezbyt przerażający

ocenił(a) film na 6
Anita_5

Zejście...

Anita_5

mnie horrory za bardzo nie straszą, ale bałam się na Freddy vs Jason. :D

ocenił(a) film na 7
Anita_5

REC

ocenił(a) film na 4
Anita_5

jak sie naoglada czlowiek horrorow to wlasciwie w koncu nic juz nie jest straszne hehe. Ring ogladalam z 7 albo 8 lat temu i mnie przerazil. Od tamtej pory minelo sporo czasu, ogladalam wiekszosc filmow tu wymienionych i w sumie musze przyznac ze jedynie na tajskim Shutter (Widmo) zdarzylo mi sie podskoczyc pare razy ze strachu :) a i pamietam taki film: 'Hide and Seek' z Jackiem Nicholsonem, naprawde fajny film :)

ocenił(a) film na 3
Anita_5

hm, ubóstwiam wszystkie horrory - starego Nosferatu kocham, wszystkie slashery typu Koszmar z ulicy wiązów czy Piątek 13tego, uwielbiam gore, krwawe horrory jak Piła, Droga bez powrotu i mocne, klimatyczne japońskie Ringi Klątwy itp ;) Z całej tej puli najbardziej zawsze przerażała mnie Klątwa - w niektórych momentach, a japońska wersja wymiata klimatem :) Tak czy inaczej z filmów 'ryjących psyche' i ogólnie z wszelkich horrorów w mojej pamięci na zawsze zostanie Frontiere(s). Niektórzy wymienili Martyrs, który też mi się dosyć podobał, ale to Frontiere(s) nie wiem czemu długo nie mogłam wyrzucić z pamięci - nie dlatego, że przerażał, bo to była głównie krwawa sieczka, ale bardzo niepokoił. No i Hostel 1,2 bo też wymienialiście - jeju lubię ten film, nie za sikającą ze wszystkich stron krew, ale za pomysł bo cały film jest generalnie słaby. ;) Tak czy siak - każdy horror może być straszny, jak już zauważyliście, jeśli ogląda się go samemu w środku nocy, z laptopem na kolanach. Wszystkie wymienione filmy oglądałam w ten sposób i to właśnie przy Klątwie najczęściej miałam ochotę odwrócić wzrok.
Pozdrawiam miłośników horrorów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones